Арсенал победи Нюкасъл с 2:0 в мач от 35-ия кръг на Висшата

...

Артилеристите отстреляха свраките и продължават гонитбата с Манчестър Сити

Арсенал победи Нюкасъл с  2:0   в мач от 35-ия кръг на Висшата лига. Мартин Йодегор откри резултат, а Фабиан Шер си означи автогол през втората част. Арсенал е втори с актив от 81 точки, единствено една зад водача Манчестър Сити, до момента в който Нюкасъл остава на трета позиция с 65 пункта на сметката си.

Първата по-сериозна обстановка бе още във втората минута, откакто Джейкъб Мърфи беше в добра позиция, достигайки до центриране от крилото, само че ударът му от точката на дузпата не беше задоволително прецизен и се отби от лявата греда.

В 7-а минута Якуб Кивиор игра с ръка и съдията отсъди дузпа за " свраките ". Ситуацията бе прегледана с ВАР, като близо три минути не можеше да се вземе решение, а най-после основният съдия самичък прегледа обстановката на монитора настрана от терена, преди да анулира наказателния удар.

В 14-а минута Мартин Йодегор овладя по съвършен метод подаване, пристигнало от Жоржиньо, и насочи приказен отдалечен изстрел, поразил десния ъгъл на Нюкасъл. Страхотен удар и никакъв късмет за Ник Поуп да реагира - 1:0 за Арсенал.

Габриел Мартинели доближи до точно подаване в 21-а минута и остана очи в очи с вратаря, само че ударът му бе отразен от Ник Поуп. Последва добавка от различен състезател на " артилеристите ", само че стражът на Нюкасъл още веднъж бе на равнище и мазета в корнер.

Не бяха минали и две минути, преди още веднъж състезател на Арсенал да получи сред линиите на съперника, като Букайо Сака овладя и се измъкна, а пред него бе единствено Ник Поуп, само че британският атакуващ състезател стреля право в стража на Нюкасъл. Това бе нов страховит късмет за " артилеристите "!

Секунди по-късно " свраките " проведоха страхотна офанзива, а Джо Уилок овладя добре в наказателното поле, като насочи мощен удар с десния крайник, само че Аарън Рамсдейл този път блесна с необикновен инстикт. В 41-а минута Арсенал провежда чудесна офанзива, при която Мартин Йодегор дриблира добре, само че се забави с решението и пасът му към Габриел Мартинели закъсня, а бразилецът не съумя да се оправи.

В петата минута на добавеното време Арсенал можеше да удвои резултата, откакто Букайо Сака откри Йодегор, а последният направи страховит финт, преди да стреля с десния крайник, само че Ник Поуп направи следващото си феноменално избавяне.

В 49-а минута Александър Исак доближи до великолепно центриране в наказателното поле и нацели дясната греда с удара си с глава. Какъв шанс за Арсенал! Секунди по-късно " артилеристите " още веднъж се пропукаха в защита, откакто Трипиър достави топка в наказателното поле от свободен удар, а изстрелът с глава на Фабиан Шер бе избавен по удивителен метод от Аарън Рамсдейл.

Не бе минала и минута, откакто Габриел Мартинели получи в рискова зона и си освободи пространство, след което стреля с десния крайник, само че топката се отби от напречната греда. Късмет този път за Нюкасъл! В 72-а минута Фабиан Шер отклони топката зад личния си вратар след центриране на Габриел Мартинели, като Ник Поуп нямаше по какъв начин да реагира. Какъв малшанс за Нюкасъл и резултатът стана 2:0 за Арсенал.

В 90-а минута Фабиан Шер овладя отскочила топка и насочи мощен удар от границата на наказателното поле, който профуча малко над напречната греда на Арсенал. В добавеното време Сен Максимен опита добър изтрел с десния крайник, само че Рамсдейл бе квалифициран и мазета с една ръка в корнер.

Това бе и всичко по забавно в конфликта, в който Арсенал надви с 2:0 над Нюкасъл.

Стартови сформира:

Нюкасъл:  22. Ник Поуп, 33. Дан Бърн, 4. Свен Ботман, 5. Фабиан Шер, 2. Кийрън Трипиър, 28. Джо Уилок, 39. Бруно Гимараеш, 7. Жоелинтон, 9. Калъм Уилсън, 23. Джейкъб Мърфи, 14. Александър Исак

Треньор:  Еди Хау

Арсенал:  1. Аарън Рамсдейл, 35. Олександър Зинченко, 6. Габриел Магаляеш, 15. Якуб Кивиор, 4. Бен Уайт, 34. Гранит Джака, 20. Жоржиньо, 8. Мартин Йодегор, 11. Габриел Мартинели, 7. Букайо Сака, 9. Габриел Жезус

Треньор:  Микел Артета